Silindir Büküm

Silindir Büküm

Bir metal parçayı belirli bir eğri veya yarıçapa bükmek için bir dizi silindir kullanan bir metal işleme yöntemidir. Metal, malzemeyi istenen eğriliğe şekillendirmek için kademeli olarak basınç uygulanarak silindirlerin içinden geçirilir. Bu işlem genellikle boruların, tankların ve diğer silindirik veya konik şekillerin imalatında kullanılır.

Silindir Büküm Makinelerimiz

Çeşitli çap ve kalınlıklarda silindir büküm işlemleri;

Boru kıvrımı , Eksantrik ve Konsantrik redüksiyon  kıvrımı , Parçalı dirsek kıvrımı , İnegal ve eşit kıvrımı , Form ve kavis verme işlemleri dört toplu ve 3 toplu silindirlerimizde  hassas bir şekilde yapılmaktadır.

Uyarılar ve Önemli notlar:

Büküm işlemi sonrasında (paslanmaz çelikler için geçerli) malzeme yüzeysel olarak mıknatıs tutabilir bu olay çelik silindirlere temas ve sürtünmeden kaynaklanmaktadır.

Çap ve ovallik toleransı çap ve kalınlık oranına göre değişiklik gösterebilir tolerans yaklaşık olarak 1,00mm ila 3,00mm arasında değişiklik göstermektedir.

İmal edilen silindirik parçaların gerekli işleme payının müşterilerimiz tarafından verildiği kabul edilerek işleme alınmaktadır gerekli işleme payının verilmediği parçalarda oluşacak hatalardan firmamız sorumlu değildir.

Kaliteli Üretim (Örnek)

İletişim

Atlantic Ave Brooklyn NY,USA
Info@Builder.com
+2 9876 363 282

LOCATION

Germany

Spain

Italy

Greece