CNC Plazma Kesim

CNC PLAZMA KESİM ​

Bir metal imalat yöntemi olarak plazma kesmenin diğerlerine göre birçok avantajı vardır. Bu avantajlar arasında maliyet etkinliği, daha geniş metal kesim yelpazesi, yüksek hassasiyet ve tekrarlana bilirlik yer alır.

Plazma kesme metal malzemeleri eritmek için 20.000 0 C’nin üzerindeki sıcaklıklara ısıtılan iyonize gazların kullanıldığı bir metal imalat işlemidir . Yüksek basınç altında püskürtülen bu gaz, malzemeyi eritir ve malzemeyi kesimden uzaklaştırır.

Bu teknik, kalın metallerin kesilmesi söz konusu olduğunda maliyet etkinliği açısından rakipsizdir. Ayrıca çok yönlüdür ve düşük takım bakım maliyetleri gerektirir. Ayrıca yüksek kesme hassasiyetine sahip olduğundan karmaşık geometrilere sahip parçaları kesmek için idealdir.

CNC Plazma Kesim Makinelerimiz

H2o / N2 (Sulu Kesim) Kesiminin Avantajları

Yüksek maliyetli karışım gazlar yerine azot-su karışımı kullanılır.

Düşük kesim maliyetleri neticesinde uygun fiyatlandırma sağlar.

Kesim bölgesinde oluşan ısının parçanın tamamına yayılmasını önleyerek parçanın fiziksel ve kimyasal yapısını bozulmasını önler.

Düşük maliyetler ile yüksek kaliteli kesim elde edilir.

Kesim Toleransları ve İşleme Payları

Uyarılar ve Önemli notlar:

*Plazmada kesilen parçalar için gerekli işleme payının müşterilerimiz tarafından yukarıdaki tabloya göre verilmiş olduğu kabul edilerek işleme alınmaktadır gerekli işleme payının verilmediği parçalarda oluşacak hatalardan firmamız sorumlu değildir.

*Plazma kesimde oluşan kesme gazının şeklinden dolayı kesilen parçaların kesim yüzeylerde bir açı oluşur  yeni nesil makinelerde bu açı en aza indirilmiştir.  Oluşan bu açı neticesinde parçanın alt kısmının ölçüsü üst ölçüye kıyasla 1,00-2,00mm büyük çıkabilir.

*Parça içerisinden çıkarılacak delik veya slotların ölçüsü parça kalınlığına eşit veya büyük olmalıdır  kalınlıktan düşük olan ölçüler için markalama tercih edilir.

Kaliteli Üretim (Örnek)

İletişim

Atlantic Ave Brooklyn NY,USA
Info@Builder.com
+2 9876 363 282

LOCATION

Germany

Spain

Italy

Greece